1. Добро пожаловать на форум про бинарные опционы!
    Скрыть объявление
  2. Требуется автор по теме бинарные опционы для долгосрочной работы - подробности тут.
    Скрыть объявление

Топ-5 бинарных опционов

Тема в разделе "Рейтинги брокеров бинарных опционов", создана пользователем Виктор, 8 апр 2017.

Метки:
  1. Виктор

Виктор Administrator
    Команда форума

Симпатии:
    80
    На сайте Binim.ru в одной из своих статей я рассказал о пяти лучших, по моему мнению, брокеров. Список компаний выглядит так:
    1. Olymp Trade
    2. Grand Capital
    3. Binomo
    4. 24 Option
    5. Finmax
    Почему эти компании попали в ТОП-5 бинарных опционов, можете посмотреть здесь.
    Согласны ли вы с таким рейтингом? Кого бы предложили убрать и кем заменить?

2. serg

serg Member

Симпатии:
    9
    В принципе, довольно объективный рейтинг, брокеры в нём представленные, имеют хорошую репутацию и не один год работают на рынке бинарных опционов. На просторах интернета существует множество рейтингов, составленных по самым разнообразным параметрам. Все вышеперечисленные брокеры входят в десятку. Я бы ещё добавил к ним Verum Option.

Виктор нравится это.
  3. AlexPopov

AlexPopov Member

Симпатии:
    4
    С первыми тремя позициями я полностью согласен. Под вопросом крайние две - 4 и 5. Не работал с ними. И все-таки полностью соглашусь с тем, что Олимп Трейд лидирующий брокер.

4. Алексей С.

Алексей С. New Member

Симпатии:
    0
    Как обычно Олимп занимает лидирующую позицию. Это уже давно известно, что бесспорным лидером среди брокеров бинарных опционов является Олимп трейд.

5. ScrudgM

ScrudgM New Member

Симпатии:
    0
    24 Option ничем не хуже второго и третьего места в этом списке. Конечно, до Олимп Трейд ему далековато, но по всем основным параметрам у меня вопросов никогда не возникало, а работаю я с этим брокером достаточно долгое время.

6. larisha

larisha Member

Симпатии:
    5
    Я бы сказал что рейтинг субъективный. Альпари, Olymp Trade, Робофорекс, Бинары и возможно еще Finmax, но у последнего я не торговала, но слышала много положительных отзывов. Все они соответсвуют основным критериям: наличие удобной торговой платформы, русскоязычная поддержка, быстрый вывод средств.

7. Warnersip

Warnersip New Member

Симпатии:
    0
    Я кончено мельком прострел список но список и так достаточный внушительный, я думаю что на голд роял уже все брокеры бинарных опционов переставленный. Но мне все ровно инструмент могут ли быть ещё какие-нибудь.

8. Виктор

Виктор Administrator
    Команда форума

Симпатии:
    80
    @Warnersip, а что такое Голд Роял?)

9. byrondrowl

byrondrowl New Member

Симпатии:
    0
    Из новых-компания FreshForex открыла сервис бинарных опционов,поставщиком котировок здесь выступает LMAX.

10. Виктор

Виктор Administrator
    Команда форума

Симпатии:
    80
    Можете скинуть ссылку на страницу сайта брокера, где есть инфа о бинарных опционах?

11. Anutacralf

Anutacralf New Member

Симпатии:
    0
    Добрый день
    Я начал заниматься трейдингом на бинарных опционах. Меня интересует вопрос нужно ли мне платить налог на выигрыш и в каком размере? Заранее спасибо

[​IMG]Спасибо!

12. JanjAt

JanjAt Guest

13. JanjAt

JanjAt Guest

14. Aleowethy1

Aleowethy1 Guest

acronis true image 9.0 download wordpress pro themes free download hyundai carplay download visual studio 2015 express offline installer beyonce drunk in love download mp3 djay pro 2 windows 10 full crack sanam 1997 mp3 game for peace download latest version anydesk install ubuntu terminal followers so for twitter apk download anime wow sound download puff daddy 808 download how to download the outlook app kadaram kondan full movie in hindi download aashiq banaya remix mp3 linksys wusb11 driver cambridge english ielts pdf ready or not film download walt disney logo vector firestorm overclock download homescapes unlimited coins mod apk nvidia geforce gt 440 driver download windows 7 64 bit happy chick android apk download ding dang song mp3 download

car neon wallpaper vinay vidhya rama torrent magnet altar of secrets pdf download emule android apk fujitsu 6140 driver dragon ball super broly english audio track eminem recovery full album download r rajkumar watch online burnout paradise remastered pc download utorrent bollywood instrumental music mp3 download niv bible apk ringtone cutter online mp3 pte app download hello fresh recipes download install oracle database 11g on linux mobile legends bang bang for pc windows 7 guardians filmyzilla quran encyclopedia free download by tahir ul qadri sql 2014 iso download wallpaper lebron james hd how to create a download link google drive microsoft visual c++ 6.0 standard edition free download luther vandross dance with my father mp3 download waploaded quickmark download

download brackets mac all akatsuki wallpaper dark desktop backgrounds 1920x1080 guru randhawa all song mp3 download solidworks tutorial pdf free download pyaar ke side effects songs download 320kbps rabb wangu jass manak jdk 5.0 free download power bi diad download endnote x7 download gratis nba youngboy no smoke download filefactory free dragon ball ultimate tenkaichi android download autodesk pixlr free download xerox c60 firmware achi maza aayi mp3 download download purevpn setup download other country apps android dj satu hati sampai mati mp3 download revit 2018 student paytm update apk neon wallpapers for android idm free code facebook login app download free for mobile android

mnf ringtone killin dem burna boy stress relief music download download gt recovery app tame impala currents flac whatsapp update download uptodown gta san andreas no cd patch tan tuddy charly black ecad software free download songs pk chandni music app samsung s9 sonic 2 download pc verified torrents bts fire mp3 download tubemate 2 4 10 apk google photos rectangle vector png topographic map free download canon wifi printer app for windows tweakbox app android download novell com iyan 3d pro android apk google assistant apk beta samsung sync windows 10

15. Aleowethy1

Aleowethy1 Guest

download star trek short treks zombie fish tank apk android hilary duff metamorphosis download roja violin mp3 download the xpose dard dilo ke full song mp3 download yt to mp4 shark 2007 tampa bay buccaneers telugu songs bharat ane nenu danmachi season 2 episode 6 sub sakhiyaan mere mar diya joshua 24 commentary david guzik kadhal sadugudu tamil full movie bedtime story mp3 sketchup 2017 pro free at last download gta game free download full version for pc armaan malik nuvve pranayaagni lo lenovo e570 drivers road race free download ghost rider 2 movie download in tamil acer boot disk download free neosmart technologies easybcd light effect video clips free download the joy of creation free download

pirates of the caribbean on stranger tides free download ghd sports ios download guitar ring tones acer webcam software windows 10 unity 2d platformer project download mpeg 1 movies free download bing bar microsoft for windows 10 pdanet pc full adella tasya 108 times guruji mantra jaap head basketball hack apk download data migration assistant yts harry potter timeline vector free doctor stranger korean drama sub indo whofi download kingo root full apk twinkle twinkle little star mp3 download bajki dla dzieci download za free beach head 2002 apk nvidia quake 2 rtx download hacker hd wallpaper for pc download deeper life ghs mp3 minecraft old city map

oru nokku kanuvan you thought i was worth saving download parle space apk shiva god naa songs adobe premiere rush full apk samsung one ui font apk sql azure pdf slides carnival free templates love in the time of cholera movie online free illusion apk best wallpaper ever in the world pocket arena game wwe network offline viewing english song website chessbase 13 crack microsoft office word 2018 free download for windows 10 apk award app reggae music instrumental download npm package latest version sukhmani sahib path free download laserjet 1102w driver youtube dow online tutuapp ios 11 =https://quabo.site/fuse/]streets of rage hack rom

peter mckinnon lut pack download mojang apk download ps now app pc oppo a5 flashing delicious emily tea garden free full version download westlife fragile heart download adobe shockwave player free download ennu ninte moideen full movie online tu cheez badi hai mast mast remix mp3 download download lagu lady antebellum need you now bomb sound effect free download mp3 7 sins psp iso dr rajkumar kannada mp3 songs broken heart wallpaper hd 1080p dragon ball z broly the legendary super saiyan movie download my songs pk surviving high school all episodes apk emily is away too download free my only one song download mola mera ve ghar howay zaza remote download wows public test download besharam full movie 2013 watch online hd in hindi student of the year 2 songs download pagalworld

Поделиться этой страницей